Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Turf 1 - Version 1 (30/08/19)
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
12 Oct 19 12:30PM Heinz Southern Districts   def by   Narre South Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
12 Oct 19 12:30PM Berwick   def   Springvale South Arch Brown Reserve Official result
12 Oct 19 12:30PM North Dandenong   def by   Hallam Kalora Park Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
12 Oct 19 12:30PM St Mary's   def by   Buckley Ridges Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
Round 2
19 Oct 19 12:30PM, 26 Oct 19 12:30PM Narre South   drew   Berwick Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
19 Oct 19 12:30PM, 26 Oct 19 12:30PM Hallam Kalora Park   drew   St Mary's Hallam Recreation Reserve Official result
19 Oct 19 12:30PM, 26 Oct 19 12:30PM Buckley Ridges   def   North Dandenong Park Oval Official result
26 Oct 19 12:30PM Springvale South   def   Heinz Southern Districts Alex Nelson Reserve Official result
Round 3
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Heinz Southern Districts   drew   Berwick Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Springvale South   drew   Narre South Alex Nelson Reserve Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Buckley Ridges   drew   Hallam Kalora Park Park Oval Official result
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM North Dandenong   drew   St Mary's Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
Round 4
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Hallam Kalora Park   def by   Heinz Southern Districts Hallam Recreation Reserve Official result
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Narre South   def   North Dandenong Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM St Mary's   def by   Springvale South Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Berwick   def by   Buckley Ridges Arch Brown Reserve Official result
Round 5
30 Nov 19 1:00PM Heinz Southern Districts   def   North Dandenong Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
30 Nov 19 1:00PM Narre South   def   St Mary's Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
30 Nov 19 1:00PM Springvale South   def   Buckley Ridges Alex Nelson Reserve Official result
30 Nov 19 1:00PM Berwick   def   Hallam Kalora Park Arch Brown Reserve Official result
Round 6
7 Dec 19 1:00PM St Mary's   def by   Heinz Southern Districts Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
7 Dec 19 1:00PM Buckley Ridges   def   Narre South Park Oval Official result
7 Dec 19 1:00PM Hallam Kalora Park   def by   Springvale South Hallam Recreation Reserve Official result
7 Dec 19 1:00PM North Dandenong   def by   Berwick Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
Round 7
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Heinz Southern Districts   def by   Buckley Ridges Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Narre South   def   Hallam Kalora Park Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Springvale South   def   North Dandenong Alex Nelson Reserve Official result
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Berwick   def   St Mary's Arch Brown Reserve Official result
Round 8
22 Dec 19 11:00AM Springvale South   def   Berwick Alex Nelson Reserve Official result
22 Dec 19 11:00AM Hallam Kalora Park   def   North Dandenong Hallam Recreation Reserve Official result
22 Dec 19 11:00AM Buckley Ridges   def   St Mary's Park Oval Official result
22 Dec 19 12:00PM Narre South   def   Heinz Southern Districts Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
Round 9
11 Jan 20 12:00PM Heinz Southern Districts   def by   Springvale South Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
11 Jan 20 12:00PM Berwick   def   Narre South Arch Brown Reserve Official result
11 Jan 20 12:00PM St Mary's   def by   Hallam Kalora Park Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
11 Jan 20 12:00PM North Dandenong   def by   Buckley Ridges Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
Round 10
18 Jan 20 1:00PM Berwick   def   Heinz Southern Districts Arch Brown Reserve Official result
18 Jan 20 1:00PM Narre South   def by   Springvale South Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
18 Jan 20 1:00PM Hallam Kalora Park   def   Buckley Ridges Hallam Recreation Reserve Official result
18 Jan 20 1:00PM St Mary's   def   North Dandenong Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
Round 11
25 Jan 20 1:00PM Heinz Southern Districts   def   Hallam Kalora Park Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
25 Jan 20 1:00PM Springvale South   def by   St Mary's Alex Nelson Reserve Official result
25 Jan 20 1:00PM Buckley Ridges   def by   Berwick Park Oval Official result
26 Jan 20 12:00PM North Dandenong   def   Narre South Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
Round 12
8 Feb 20 1:00PM North Dandenong   def by   Heinz Southern Districts Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
8 Feb 20 1:00PM St Mary's   def by   Narre South Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
8 Feb 20 1:00PM Buckley Ridges   def   Springvale South Park Oval Official result
8 Feb 20 1:00PM Hallam Kalora Park   def by   Berwick Hallam Recreation Reserve Official result
Round 13
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Heinz Southern Districts   def   St Mary's Reedy Reserve Oval #1 (Turf) Official result
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Narre South   def   Buckley Ridges Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Springvale South   def   Hallam Kalora Park Alex Nelson Reserve Official result
15 Feb 20 1:00PM, 22 Feb 20 1:00PM Berwick   def   North Dandenong Arch Brown Reserve Official result
Round 14
29 Feb 20 1:00PM Buckley Ridges   def by   Heinz Southern Districts Park Oval Official result
29 Feb 20 1:00PM Hallam Kalora Park   def by   Narre South Hallam Recreation Reserve Official result
29 Feb 20 1:00PM North Dandenong   def by   Springvale South Lois Twohig Reserve Oval # 1 (Turf)) Official result
29 Feb 20 1:00PM St Mary's   def by   Berwick Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result
SEMI FINALS
7 Mar 20 12:30PM, 8 Mar 20 12:30PM Berwick   def   Springvale South Arch Brown Reserve Official result
7 Mar 20 12:30PM, 8 Mar 20 12:30PM Narre South   def by   Buckley Ridges Strathaird Reserve Oval #1 (Turf) Official result
PRELIMINARY FINALS
14 Mar 20 12:30PM, 15 Mar 20 12:30PM Springvale South   def by   Buckley Ridges Alex Nelson Reserve Official result
FINAL
21 Mar 20 12:00PM, 22 Mar 20 12:00PM Berwick   drew   Buckley Ridges Carroll Reserve Oval #2 (Turf) Official result

Fixture Last updated: 17 Mar 20 6:50AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.