Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Dandenong District Cricket Association - Turf 1
Round 14 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Hallam Kalora Parkdef byNarre South
Venue: Hallam Recreation ReserveMatch ID: 3155012
Umpires: Umpire1: Allen Bevern  Umpire2: Terry Edwards  
Scorers:  Not specified
Connolly, Ciaron P (+)
Gilmour, Steven
Hillard, Ryan M
Whyte, William
Hayer, Jagveer
Hillard, Benjamin P (c)
Kean, Kevin
Booth, Leigh G
Pereira, Chris
Sofra, Peter A
Jayasingha, Sachith
 
Phillips, Scott (c)
Brooks, Matthew
Phillips, Timothy
Wijayakumara, Ashan
Hardy, Kyle L
Zietsman, Joel D
Hussaini, Jawed
Ali, Morteza
Rangana, Rumesh
Thomas, Joe (+)
Jenner, Jonty W
Dandenong District Cricket Association - B Grade
Round GF - Sat 14 Mar 2020 (12:30PM), Sun 15 Mar 2020 (12:30PM)
CranbournedefHallam Kalora Park
Venue: Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic)Match ID: 3421246
Umpires: Umpire1: Michael Cruse  Umpire2: Gururaj Rao  
Scorers:  Not specified
Murphy, Alan J
Murphy, Hayden
Sibilia, Enzo
Stewart, Clive
Asija, Pranay
Maine, Joshua
Cope, Joshua
Pratt, David J
Stuckey, Jake D
Sarwari, Shirkhan
Gaitely, Martin
Fernandez, Joshua
 
Blake, Craig
Piston, Kersley (+)
Smit, Jeffrey A
Paynter, Stephen (c)
Contencin, Stephen
Buhar, Stick
Nuske, Chris
Lawless, Andrew S
Hussain, Samir
Ward, Jameson I
Singh, Raveer
Machaya, Lleyton
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 2
Round GF - Sat 14 Mar 2020 (8:30AM), Sun 15 Mar 2020 (8:30AM)
Hallam Kalora ParkdefHeinz Southern Districts
Venue: Max Pawsey Reserve West (Synthetic)Match ID: 3421274
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Noble, Jacob
Nain, Abhay
Maan, Jagraj S
Hiscock, Logan
Amarasekera, Pamod
Hussain, Bilal
Roden, Tarkyn
Suraweera , Don
Singh, Manraj
Dawori, Muzammil
Azizi, Zubair
Morrison, Cooper
 
Coach:  Molamure, Douglas
 
Rickard, Aidan
Downe, Logan
Hellier, Toby (+)
Downe, Joshua
Wilson, Jack
Anson, Ben
Senarath, Seth D
Weeraratna, Yevinn
Guggilam, Harshith
Pritchard, Ethan
Hellier, Ryder J
 
Coach:  Downe, Bradley M
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 3
Round SF - Sat 7 Mar 2020 (8:30AM), Sun 8 Mar 2020 (8:30AM)
BeaconsfielddefHallam Kalora Park
Venue: Holm Park Reserve Oval #2Match ID: 3421276
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Perera, Achila
Varcoe, Liam (c)
Treasure, Dylan
Ridoutt, Logan
Blyth, Joshua
Traeger, Ethan
Jarosz-Setiawan, Stefan
Battye, Thomas
PADUKKA, SITHUKA
GHODADARA, DHARMESH
Johnson, Oliver
 
Coach:  Varcoe, Damian
 
Morrison, Cooper
Fardell, Austin P (+)
Ranaweera, Brian
Ranaweera, Ryann
Ranaweera, Kevin
Ranaweera, Dylan
Savrimoutou, Didier
Fisher, Cooper
Ahmed, Mashood
Goonetilleke, Sanija
Singh, Matthew
Farooq, Muhammed
 
Coach:  Morrison, Scott
Dandenong District Cricket Association - Under 13 - 2
Round GF - Sat 14 Mar 2020 (8:30AM), Sun 15 Mar 2020 (8:30AM)
Hallam Kalora Parkdef byEndeavour Hills
Venue: Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic)Match ID: 3421281
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Clay, Braydan (c)
Boyes, Koby
Pryde, Nathan
Stone, Jack
Deed, Toby
Carim, Ariaan (+)
Appelman, Joshua
Donovan, Mitchell
Mudalige, Thisaga
GUNAWARDANA, HASHAIN DILRUK
Rajakaruna, Nadeeja
 
Coach:  Clay, Neil A
 
Jayawickrema, Savith
Singh, Maan Fabian (+)
Kulkarni, Sharad
Pardo, Eliel
Wijesekera, Triyaan (c)
Mutthumani, Brodie
Jayawickrema, Hasi
Wilson, Toby
Rajapaksha, Hikkaduwage S
Stow, Bradley
Rodrigues, Rhys
Fernando, Senul
Perera, Visal (sub)
 
Coach:  De Zylva, Greg M
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 3 Fri
Round 17 - Fri 28 Feb 2020 (5:15PM)
Buckley Ridges BluedefHallam Kalora Park
Venue: Park OvalMatch ID: 3348271
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
George, Milen
Hobkirk, Mitchell
Malik, Ayman
********
Malik, Zakaria (c)
HASSAN, RYLAN
Anwar, Muhammad Rizwan
Talha, Muhammad
Khanuja, Suhaanveer
Andoor Veedu, Ghanashyam
 
Coach:  Munasinghe, Manjoula N
 
Stone, Thomas
Clay, Owen
Gilmour , Hudson
Whyte, Bailey
hussain, zak
Singh, Nathan
ryan, terry
Ryan, gavin
Singh, Karnvir
Silva, Sithika
Dacombe, Cohan
Goonetilleke, Thisaja
 
Coach:  Clay, Neil A
Dandenong District Cricket Association - Under 13 - 4
Round SF - Sat 7 Mar 2020 (8:30AM), Sun 8 Mar 2020 (8:30AM)
Buckley RidgesdefHallam Kalora Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Singh, Kavan
Palipana, Hirun
Zadran, Sohail
Zadran, Sahil
Abeyesekera, Keyon A
cheema, Udaypartap
Anwar, Muhammad Rizwan
Talha, Muhammad
Khanuja, Suhaanveer
Fernandes, Marcus
Gadekar, Tejas
George, Milen
 
Coach:  Munasinghe, Manjoula N
 
Moore, Blake A
Moore, Jace
Najibi, Mohammad
Lette, Mitchell R
Najibi, Abookakar
D'Silva, Raphael
Whyte, Bailey
Narwal, Ametoj
vivek, joshua
ryan, terry
Ryan, gavin
Sajad, Sadath
 
Coach:  Hillard, Craig D
Dandenong District Cricket Association - Under 17 - 3
Round SF - Sat 7 Mar 2020 (8:30AM), Sun 8 Mar 2020 (8:30AM)
Heinz Southern DistrictsdefHallam Kalora Park
Venue: Reedy Reserve Oval #3 (Synthetic)Match ID: 3421265
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sully, Jasper
Kearney, Jett (c)
Knight, Jaxon
Hellier, Joel B
Gardiner, Cooper J
Reddy, Thomas (+)
Rickard, Thomas
Davie, Eathen
Cannon, Noah
Ali, Safdar
Blackman, Tyson
 
Coach:  Peake, Wayne
 
Hart, Xavier S
Vyas, Chris
Singh, Jasdeep
McDonald, Luke
Patel, Rushil
Drenpa, Tenzin K
Chandrahasan, Achaz
D'Silva, Rylan
Hussain, Samir
Ward, Jameson I (c) (+)
Blake, Kane
Machaya, Lleyton
 
Coach:  Baker, James A
Dandenong District Cricket Association - One Day 2
Round 16 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Narre Southdef byHallam Kalora Park
Venue: Cairns Road ReserveMatch ID: 3215113
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Titford, Aaron N
Dias-Wanigasekera, Ajit
Dias-Wanigasekera, Kaveen
Baxter, Lachlan (+)
Hettiarachchi, Kushan (c)
Chandradasa, Naveen
Barndon, Harrison
Ali, Mohammad
O'Brien, Michael
 
Hawking, Nicholas M
Torcasio, Michael
Clay, Neil A (c)
Noble, Jacob
Clay, Braydan
Nain, Abhay (+)
Morrison, Cooper
Fardell, Austin P
Singh, Rahul
Morrison, Scott
McDonald, Luke
Dandenong District Cricket Association - Turf 1 Reserves
Round 14 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM)
Narre SouthdefHallam Kalora Park
Venue: Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)Match ID: 3155069
Umpires: Umpire1: Ken MacRae  Umpire2: James Richardson  
Scorers:  Not specified
Wilson, Brendan L (c) (+)
Chandel, Rohan
Jayasuriya Arachchige, Vineth D
Flynn, Luke
McVicar, Jakeb J
Batrouney, Andrew R
McDonald, Scott
Vaughan, Dale
Wijesinghe, Ruween T
Mir, Naseem
Dinesh, Sanka
 
Buggy, Michael I
Machado, Gavin M
Warfe, Adam P (c)
Jessiman, Jack
Allen, Joshua D
Jordan, Dirk
Singh, Raveer
Ranathunga, Dulaj
Jakins, Martin D
Machaya, Lleyton
Ward, Jameson I (+)